Bornova Ofis Temizliği

Bornova Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Temiz ve düzenli bir ofis, içinde çalışanların verimliliğini artırmaya kesinlikle yardımcı olur. Ofisinizi dağınık bırakmamak ve mümkün olduğunca temiz tutmak için elinizden geleni yapmaya çalışsanız da, bazen dağıtmak zorunda kalıyorsunuz ve hatta iş yoğunluğundan dağınık halde bırakmak zorunda kalıyorsunuz. Ofisinizi her zaman temiz ve düzenli tutmanız için yeterli zaman, enerji ve kaynak elde edemeyebilirsiniz. Peki bunca yoğunlukta ofisinizin temizliğini ve düzenini nasıl sağlayacaksınız?

Öncelikle ilk yol kesinlikle her seferinde bir kez, ofisinizi temiz tutmak için biraz zaman ayırmaktır. Böylece temizlik için yapılacak işler yığılmaz ve temizlik için saatler harcamanız gerekmez. Ayrıca saydığımız faydalı temizlik aşamaları küçük ofisler için faydalıdır. Büyük ofisler için bir Bornova ofis temizliği şirketinden yardım almak sizin için daha avantajlı olacaktır. Pasifik Temizlik bugüne kadar verdiği ofis temizliği hizmetiyle birçok müşterisini memnun etmeyi başarmıştır.

Ofis temizliği için öncelikli yapmanız gereken diğer işlemler şöyledir:

  1. Adım: İstenmeyen kağıtları ve dosyaları temizleyin. İstenmeyen tüm kağıtları boşaltabileceğiniz büyük bir çöp tenekesi veya çöp kutusu bulun.
  1. Adım: Bir kâğıt avına çıkın ve ofisteki tüm kağıt çöpleri toplayın.
  2. Adım: Dosyaları ve dolapları gözden geçirin ve gereksiz tüm evraklardan kurtulun. Masaları ve çekmeceleri temizleyin ve içinde depolanmış çöp olup olmadığını görün.
  3. Adım: Eski gazeteleri, dergileri, el ilanlarını, eski belgeleri toplayın ve geri dönüşüm için paketler halinde bağlayın.
  4. Adım: Notları, mesajları ve not defterlerinde saklanan diğer bilgileri kronolojik olarak bir not defterinde düzenleyin.
  5. Adım: Dosya ve belgelerin ait oldukları yerde saklandığından emin olun. Dosyaları uygun şekilde etiketleyin. Birçok ofis temizliği firması temizlediği ofisteki önemli kağıtların kaybolmaması için hassas davranır. Pasifik Temizlik arzu ettiğiniz takdirde ofisinizi hiçbir önemli evrağınız kaybolmadan temizleyebilir.

Temiz masalar için neler yapılabilir?

Aşama 1: Bilgisayarları (bilgisayar ekranı dahil), mouse pad’i, klavyeyi, yazıcıları, fotokopi makinelerini, tarayıcıları ve tezgahları silmek için ev temizleyiciyle nemlendirilmiş nemli bir bez kullanın. Klavyedeki tuşlar ve diğer bu tür çatlaklar gibi erişilmesi zor yerlerin temizlenmesi için, ovalama alkolüne veya temizleyiciye batırılmış bir küçük bez kullanın.

Aşama 2: Ofis koltuklarını ve koltukların birleşim bölümlerini tozlardan arındırın. Dolapları temizleyin ve ofisin iç kısmını ev temizlik ürünleri kullanarak temizleyin.

Aşama 3: Telefon ahizelerini, kulaklığı ve fareyi temizlemek için antibakteriyel gargaralar veya dezenfektan kullanın.

Aşama 4: Sıcak suya batırılmış temiz bir bezle ovarak masanın üzerindeki kahve lekelerini veya soda halkalarını temizleyin.

Aşama 5: Birkaç dakika yumuşak ve temiz bir bezle hafifçe ovalayarak birkaç noktaya hafif temizleme alkolü uygulayarak tükenmez kalemin bıraktığı mürekkep lekelerini, işaretleyicileri veya fosforlu kalem lekelerini sert yüzeylerden veya masalar üzerinde silebilirsiniz.

Genel temizlik nasıl yapılabilir?

Aşama 1: Fotoğraf çerçevelerini ve kitap raflarını nemli bir bezle silin.

Aşama 2: Ofis alanını vakumlayın ve zeminini çamaşır suyuyla karıştırılmış bir zemin temizleyici ile yıkayın.

Aşama 3: Geri dönüştürülebilir malzemeyi mahallenin geri dönüşüm merkezine bağışlayıp geri kalan çöpü atmak için çöp kutusunu düzenleyin.

Büyük ofisler temizlik için zor alanlardır

Küçük ofislerde saydığımız aşamalar sizin için faydalı olabilir. Ancak büyük ofislerin temizliği sanıldığı kadar kolay değildir. Büyük alanlara sahip ofisler için profesyonel temizlik hizmeti almak daha avantajlıdır. Ofisinizin temizlenmesi için Bornova temizlik şirketi fiyatları arasında mutlaka iyi bir fiyatla hizmet almanız mümkün olacaktır. Ofis temizlik şirketleri ofisleri çalışma saatleri dışında da temizleyebilmektedir. Böylece çalışma programınızda hiçbir aksama yaşanmaz.

Diğer temizlik şirketi firmalarımızın sitelerinide ziyaret etmek isterseniz aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz.

Bizi Takip Edin:

Karşıyaka/İzmir 0232 362 18 58