Skip to main content

Temizlik Hizmeti’nde Dikkat Edilecekler

Temizlik Hizmeti Dikkat Edilecekler

Temizlik Hizmeti Dikkat Edilecekler

Temizlik hizmeti almak evlerde daha hijyenik bir ortam oluşmasını sağlıyor. Özellikle de profesyonel İzmir temizlik şirketleri‘nden alınan bu hizmetler sayesinde, korona virüsün evlere girmesini engellemek de mümkün. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.

Günümüzde kadınların daha çok iş hayatında yer alması, temizlik hizmeti’nin de dışarıdan alınmasına neden oluyor. Bu anlamda hizmet veren onlarca farklı temizlik şirketinden söz etmek de mümkün. Bu şirketler günlük, haftalık, 2 haftalık ya da aylık olarak evlere temizlik personeli gönderiyor ve detaylı bir temizliğe imza atıyor. İşte bu noktada işyerleri ve evler için alınacak temizlik hizmeti konusunda dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunuyor.

Temizlik Hizmeti Dikkat Edileceklerin Başında Önce Güven

Temizlik Hizmeti Güvenilir Olmalı

Temizlik Hizmeti Güvenilir Olmalı

Unutmayın, temizlik hizmeti sunacak personele evinizi, işyerinizi teslim edeceksiniz. Bu nedenle önceliğiniz güvenlik olmalı. Mümkünse kurumsal temizlik şirketleri ile çalışmalı ve evinize gelen personelin resmi çalışan olup olmadığını sorgulamalısınız. Eğer evinizde güvenlik kamerası bulunuyor ise bu anlamda bir adım öndesiniz demektir.

Karşıyaka Temizlik şirketi ile ilk kez çalışıyorsanız ve güvenlik konusunda yeterli donanıma sahip değilseniz evinizde kalarak ya da çok uzaklaşmayarak ilk izleniminizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca şirketin evinize gelecek personellerin genel bilgilerini sizinle paylaşıp paylaşmadığına da dikkat etmelisiniz. Unutmayın, detaylı ve hijyenik bir temizlik kadar, anahtar teslim bir temizlik de oldukça önemlidir.

Temizlik Hizmeti Sonra Kaliteli Olmalı

"<yoastmark

Kalite her sektörde olduğu gibi, temizlik sektöründe de son derece önemlidir. Bu nedenle çalışacağınız şirketin hangi ürünleri ve malzemeleri kullandığına dikkat etmelisiniz. Yüzey temizleyicilerinin lisanslı ve güçlü olması her zaman lehinize olacaktır. Bu nedenle temizlik hizmeti almadan önce söz konusu firmanın internet sitesine biraz göz gezdirmenizde fayda var.

Temizlik yapılırken pandemi sürecinde olduğumuz da göz önüne alınmalı ve virüsler üzerinde etkili temizleyiciler kullanılmalıdır. Özellikle sık temas edilen yüzeyler için detaylı temizlik talep etmeniz bu aşamada önem arz edecektir. Standart bir temizlik hizmetinde laptop, kumanda, küçük ev aletlerinin temizliğinin yapılmayabileceğini unutmamalısınız.

 

Hemen Arayın : 0232 362 18 58

 

Temizlik Hizmeti İnsan Sağlığına Önem Vermeli

Sağlıklı Temizlik

Temizlik hizmeti alacağınız şirketin çalışan ve insan sağlığına önem veriyor olması, şirketin kurumsal ve etik ilkeler doğrultusunda hizmet verdiği anlamına gelmektedir. Bu nedenle çalışanların sigortalı olup olmadığına, çalışma koşullarına ve aldığı risklere dikkat edebilir, hatta bunu sorgulayabilirsiniz. Örneğin yüksek binalarda camların dışarıdan silinmesi için kullanılacak özel materyaller bulunuyor ve bu aşamada insan gücü kullanımı yüzde 70 azalıyor. Bu da düşmeye bağlı doğabilecek riskleri minimize ediyor.

İnsan sağlığı konusu dendiğinde elbette yalnızca çalışan sağlığı akla gelmemeli. Firmanın aynı zamanda sizin sağlığınızı da düşünüyor olması son derece önemlidir. Örneğin ağır kimyasallar yerine daha organik, saf temizleyiciler kullanıyor olması sizin sağlığınız açısından avantajınıza olacaktır.

Temizlik Hizmeti Neden Feedback’e Önem Vermeli

"İzmir

Çalışacağınız şirketin geri bildirime ve müşteri memnuniyetine önem veriyor olması, profesyonel çalışma prensiplerini benimsediğini gösterir. Eğer çalışanlar ile ilgili bir sorun yaşarsanız bunu firmaya dile getirebiliyor olmanız ve firmanın da gerekli aksiyonları alıyor olması önemlidir. Günümüzde kurumsal hizmet veren pek çok firma, hizmetin akabinde aramalar yaparak müşteri memnuniyetini sorgulamaktadır.

 

Referans Anlamında Güçlü Olmalı

"İzmir

Temizlik hizmeti alacağınız firmanın sitesine girdiğinizde çoğu zaman müşterilerin geri dönüşlerini okuyabilirsiniz. Ayrıca kurumsal anlamda hizmeti alacaksanız firmanın hangi işletmelere hizmet verdiğini de görebilirsiniz. Eğer kapsamlı, hijyenik ve sağlıklı bir  hizmeti almak istiyorsanız referans anlamında güçlü bir şirketle çalışmalısınız. Bu şirketler aynı zamanda yaşanılan sorunlara her zaman çözüm odaklı yaklaşır ve müşteri memnuniyetine önem verir.

Fiyat Kalite Dengesini Koruyor Olmalı

"İzmir

İzmir Temizlik hizmeti için belirlenmiş bazı fiyat skalaları bulunuyor. Örneğin ofis temizliği ve ev temizliği farklılık gösterebileceği gibi, evin kaç odalı olduğu, mutfak dolap temizliği ve balkon temizliği gibi kriterler de fiyatı etkilemektedir. Fiyat kalite dengesi anlamında firmanın müşteri memnuniyetini koruyor olması önemlidir.

Eğer alacağınız hizmeti için, malzemeleri siz sağlayacaksanız büyük ölçüde fiyatın düştüğünü görebilirsiniz. Aynı şekilde kullanılacak malzemenin organik olması konusunda bir talebiniz bulunuyor ise bu da fiyata doğrudan yansıtılacaktır. Firmanın fiyat kalite dengesini koruyup koruyamadığını geri dönüşlerden, referanslarından ya da fiyat karşılaştırmalarından da anlamak mümkündür.

 

İnatçı Lekeler ile nasıl başa çıkabilir misiniz ? Bu yazımız tam size göre https://www.pasifiktemizlik.com/inatci-lekelere-son/

Whatsapp Destek Hattı : 0544 544 18 04

Bizi Takip Edin:

Karşıyaka/İzmir 

Leave a Reply

Telefon
Konum