Skip to main content

İnatçı Lekelere Son Vermek İster misiniz ?

Çilek, çikolata, ruj, kola, çimen, mürekkep, nar, vişne, şarap, çam sakızı gibi kelimeler bir araya geldiğinde bir şey ifade etmiyor olabilir. İnatçı Lekelere Son , Ancak yanına leke kelimesi eklendiğinde eminim birçoğumuzun aklına bu konuda yaşadığı kötü bir tecrübesi gelecektir. İnatçı leke dendiğinde çoğu zaman çamaşır suyu akla gelir. Ancak ne yazık ki çamaşır suyunun da bazı lekeler üzerinde etkisiz kaldığı gerçeği söz konusu. Elbette bu lekeler ile yaşamak zorunda değiliz. Çünkü her evde bulunan ancak farkına varılmayan, muhteşem bir leke çıkarma gücüne sahip malzemelere sahibiz.

İnatçı Lekelere Son , Sirke, çamaşır sodası, beyaz sabun, Arap sabunu, zeytinyağı, süt gibi malzemeler ile inatçı lekelerden kurtulabileceğinizi muhtemelen bilmiyordunuz. Ancak bu ürünler çikolatadan reçineye kadar pek çok inatçı leke üzerinde etkili.  İşte kıyafetleriniz, halılarınız ya da koltuklarınıza bulaşan ve sizi çaresiz bırakan o inatçı lekeleri nasıl çıkaracağınıza dair hayat kurtarır nitelikte bazı ipuçları.

İnatçı Lekelere Son

İnatçı Lekelere Son

Çikolata Lekesine Süt

Sütle çikolata iyi bir ikilidir. Ancak çikolata lekesi pek çoğumuzu çaresiz bırakabilir. İşte bu noktada da devreye süt giriyor. Evet, yanlış okumadınız, çikolata lekelerinden süt ile kurtulabilirsiniz. Özellikle de halı ve koltuklarınıza bulaşan ve sizi çaresiz bırakan çikolata lekeleri için hemen bir bardak süt ısıtmaya başlayabilirsiniz. Isınan sütü çikolata lekesine dökebilir ve lekenin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Eğer kurumuş bir leke ise biraz fırçalayarak kısa sürede lekeyi çıkarabilirsiniz. Eğer ıslak bir çikolata çekesi ise zaten süt ile harmanlanacak ve kendini bırakacaktır. Islak havlu ile lekeyi emdirebilir ve dağılma ihtimaline karşın durulayabilirsiniz.

Vişne ve Şarap Lekesine Soda

Vişne ve şarap lekesi de çıkması zor olan lekelerdendir. Ancak bunun için soda sizin yardımınıza koşuyor. Ancak içilen değil, beyaz, toz halindeki çamaşır sodasından söz ediyoruz. Leke eğer kuru ise biraz ıslatabilir ve üzerine çamaşır sodası uygulayabilirsiniz. Bu eğer koltuk ya da halı gibi sert bir yüzey ise fırçalayabilir, kıyafet ise de ovalayabilirsiniz. Biraz beklettikten sonra ılık su ile durulayın ve lekeden tamamen kurtulduğunuza şahit olun.

Çilek Lekesine Arap Sabunu

Arap sabununun sadece yüzeyler üzerinde etkili olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu mucizevi ürün aynı zamanda kıyafetler üzerinde mükemmel bir temizleme etkisine sahip. Özellikle de inatçı çilek lekelerine Arap sabunu sayesinde son verebilirsiniz.

Çilek lekesinin bulaştığı alanı önce ılık su ile ıslatın ve bir miktar Arap sabununu lekenin üzerine yayın. Eğer bu leke koltuk ya da halı üzerinde ise eski bir diş fırçası ile fırçalayabilir ve lekenin tamamen çıktığını görebilirsiniz. Ancak kıyafet üzerinde bir lekeden söz ediyorsak biraz Arap sabunu bekletebilir ve çitileyebilirsiniz. Ilık su ile duruladığınızda lekeden tamamen kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Karşıyaka Temizlik Şirketi

İzmir Temizlik Şirketi

İnatçı mı İnatçı Nar Lekesi

Nar sulu ve lezzetli bir meyvedir. Özellikle de suyuna çocuklar bayılır. Ancak lekesi son derece inatçı olmakla birlikte, zor çıkması ile de bilinir. Ancak beyaz şarap ve biraz da sirke ile nar lekesinden kurtulmak mümkün. Özellikle de kıyafetlerinize bulaşan nar lekesinden birkaç damla sirke ve birkaç çorba kaşığı beyaz şarap ile kurtulabilirsiniz.

Nar lekesi eğer halınıza ya da koltuğunuza bulaştıysa, önce lekeyi ıslatmalı ve ardından şarap, sirke karışımını uygulamalısınız. Eski bir diş fırçası kurumuş lekeleri daha hızlı çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Kıyafetlerinize bulaşmış nar lekesi için karışımı uyguladıktan sonra çitilemeli ve ardından normal deterjan ile çamaşır makinesinde yıkamalısınız. İnatçı Lekelere Son Bu karışım sayesinde kurumuş nar lekelerinden dahi kurtulabilirsiniz.

İnatçı Lekeler Nasıl Çıkar

İnatçı Lekeler Nasıl Çıkar

Çam Sakızı ve Zeytinyağı

Çam sakızı lekesi üzerinde etkili olan zeytinyağı, özellikle kurumuş lekelerden kolay kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bunun için çam sakızı bulaşmış kıyafetinizin, sadece sakız bulaşmış kısmına birkaç çorba kaşığı zeytinyağı dökün. Birkaç saat beklettikten sonra yumuşamış lekeyi çitileyin. Sakızın çıktığını görebilirsiniz.

Kıyafetinizden zeytinyağını nasıl çıkaracağınızı düşünüyorsanız bulaşık deterjanı yardımınıza koşacaktır. Özellikle de yağ üzerinde etkili olan bir bulaşık deterjanı ile zeytinyağından kolayca kurtulabilirsiniz. Daha sonra kıyafetinizi çamaşır makinesine atabilir ve uygun sıcaklıkta arındırabilirsiniz. Halı ve koltuklarınıza bulaşmış bir çam sakızı lekesi var ise yine zeytinyağı ile lekeyi yumuşatabilir ve eski bir diş fırçası ile lekeyi bulunduğu noktadan sökebilirsiniz.

 

Fayans Temizliği Nasıl Yapılmaldır ? https://www.pasifiktemizlik.com/fayans-temizligi-3-adimda-nasil-yapilmalidir/

Bizi Takip Edin:

Karşıyaka/İzmir 0232 362 18 58

Leave a Reply

Telefon
Konum