Skip to main content

Kokulu Sirke Nasıl Yapılır ? Sirkeye Temizlik ve Tazeleme İçin Daha Hoş Bir Koku Verin…

Sirkenin ev temizleme gücünü seviyorsunuz ama kokusundan nefret mi ediyorsunuz ? Sirke, ucuz, doğal bir ev temizleyici ve koku gidericidir. Evinizdeki birçok yüzeyi temizlemek için kullanabilirsiniz. Sirkenin keskin kokusu, kurur kurumaz kaybolsa bile, birçok insan için rahatsız edici olabilir. Burnunuzu tutarak kapatıyorsanız ya da sirke kokusundan ötürü öğürme refleksi yaşıyorsanız sirke size temizlik hususunda yardımcı olamaz.

Sirkenin daha az sirke gibi kokmasını sağlamak için, gerçekten hoşunuza giden bir koku ekleyebilirsiniz.

Sirke Nasıl Yapılır

Sirke Nasıl Yapılır

Sirkeye Otlar, Baharatlar ve Daha Fazlasını Ekleme

Kokulu Sirke Nasıl Yapılır, bu yaklaşım, çoğu kendi mutfağınızdan veya bahçenizden ekleyebileceğiniz geniş bir koku yelpazesi sunar. En çok hangi kokuyu seversin? Seçim alternatifiniz çok var. Gül, lavanta , biberiye, nane, limon kabuğu, portakal kabuğu, misket limonu kabuğu ve tarçın çubuklarını düşünün.

Koyu renkli bitkilerden kaçınmalısınız çünkü bunlar sirkenin rengini değiştirebilir ve temizlemek için kullanacağınız yüzeyleri lekeleyebilir.

Sirke kokuyu çekecek ve koruyacaktır. Bununla birlikte, bu yaklaşım sirkenin bu ekstraksiyonu yapmasına izin vermek için zaman gerektirir. Ayrıca çiçeklerden, bitkilerden veya meyvelerden küf sporları ve bakteriler de ekleyeceksiniz, bu da birkaç adım atmanızı gerektiriyor.

Kokulu Sirke Hazırlanışı

Kokulu Sirke Hazırlanışı

Malzemeler

Kokulu Sirke Nasıl Yapılır ? Bitki, Baharat veya Meyve Sirkesinin Hazırlanması

1. İki cam şişeyi birkaç dakika kaynatıp soğumaya bırakarak sterilize edin.

2. Şişeler temizlendikten ve soğutulduktan sonra, seçtiğiniz bitkileri, meyveleri, baharatları veya çiçekleri şişelerden birine yerleştirin. Ne kadar çok koyarsanız, koku o kadar güçlü olur.

3. Şişeyi sirke ile doldurun.

4. Şişeyi kapatın ve 10 gün demlenmesine izin verin.

5. Şişeyi açın ve tüm çiçekleri veya bitkileri süzün.

6. Sirkeyi ikinci şişeye dökün. Kapağı kapatın ve serin, karanlık bir yerde saklayın.

7. Sirke bulanıklaşırsa veya gözle görülür küf varsa, atın.

Kokulu Sirke

Kokulu Sirke

Sirkeye Uçucu Yağların Eklenmesi

Çok acil kokulu sirkeye ihtiyacınız varsa, Sirke Nasıl Yapılır makalemiz ile şimdi anlatacaklarımız tam size göre. Yaptığınız anda kullanıma hazır olacaktır. Sadece birkaç damla uçucu yağ kullandığınız için, sirke içindeki pigmentlerin çıkarılmasıyla ilgili sorun yaşamazsınız . Bu kokulu sirkeyi orijinal sirke şişesinde veya temizlik için kullanmayı planladığınız bir sprey şişesinde yapabilirsiniz.

Malzemeler

 • Esans
 • Beyaz sirke
 • Şişe

Uçucu Yağ Sirkesinin Hazırlanması

 1. En sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla sirkeye ekleyin.
 2. Şişeyi kapatın ve kokuyu sirke içinde dağıtmak için sallayın.
 3. Şişeyi kullanılan koku ve hazırlanan tarih ile etiketleyin. Yanlışlıkla bir tarifte kullanmak istemezsiniz!

Kokulu Sirke Nasıl Yapılır Koku Önerileri

Çamaşır için lavantayı ve ev temizliği için narenciye veya nane’yi deneyin.

Evinizi Temizlemek İçin Kokulu Sirke Nasıl Yapılır ve Kullanılır

Sirke , evin her yerinde süper bir üründür . Sirke ile temizlik etkili olduğu kadar ucuzdur. Bu sirke bazlı temizlik tariflerini deneyin ve aşağıda İzmir Temizlik şirketimizin evinizi temizlemek için sirke kullanımına ilişkin diğer ipuçlarımıza bakın.

Sirke Nasıl Kullanılır

Sirke Nasıl Kullanılır

Mutfak Temizleyicileri

Mutfakta pek çok farklı karmaşa devreye giriyor. Günlük yiyecek dökülmeleri ve silinmeler, yağ sıçramaları, mikrodalga patlamaları ve sizi ne yapacağınızı merak ettiren fırın felaketleri var. Ve bunlarla başa çıkmadan önce, temizlediğiniz yüzey ve aileniz için güvenli olan bir temizleyici seçmeye dikkat etmelisiniz. Birini yenilgiye uğratmak yeterlidir, ancak sirke mutfak temizleyicilerinizden biri yaparsanız çok daha kolay hale gelir. İşte mutfakta sirke kullanmanın bazı akıllı yolları:

 • Drenaj temizleyici
 • Mikrodalga fırın temizleyici
 • Bulaşık makinesi parlatıcı
 • Gres sökücü
 • Paslanmaz çelik temizleyici
 • Meyve ve sebze yıkama
 • Bulaşık makinesi temizleyici

Banyo Temizleyicileri 

Banyonuzu temizlemek için kullandığınız ürünlerin mikropları ve küfü öldürecek ve sabun kalıntılarını ve çocuklarınızın her zaman lavaboda bıraktığı o kalın diş macunu katmanını kesecek kadar sert olması gerekir. Ayrıca musluğunuzu parlak ve aynanızı iz bırakmadan bırakmaları gerekir. Bu, herhangi bir İzmir temizlikçi için zor bir iştir, ancak sirke kesinlikle yardıma koşmuştur. Banyonuzu yukarıdan aşağıya temizlemek için sirke nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Tuvalet kaşığı temizleyici
 • Küf ve küf giderici
 • Mineral birikintisi giderici

Çamaşır Odasında Sirke Nasıl Kullanılır

Kumaş yumuşatıcılar, leke çıkarıcılar, oksijen güçlendiriciler – giysilerinizi temizlemek için tüm bu ürünlere ihtiyacınız olduğunu düşünerek yanılmayın. Normal deterjan ve bir şişe sirkenin üstesinden gelemeyeceği çok az şey var. Çamaşır odanızda sirkeyi şu şekilde kullanabilirsiniz :

 • Yumuşatıcı
 • Çamaşır güçlendirici
 • Çamaşır lekesi çıkarıcı
 • Yün yıkama
 • Çamaşır makinenizi temizlemek için

Sirke ile Temizlemenin Daha Fazla Yolu

Biraz sirke ve dirsek yağı ile kir, leke, koku ve diğer ev temizliğinizin üstesinden gelin. Sirkenin yapabileceği her şeyi gördükten sonra, temizlik kitinizde başka bir şeye ihtiyacınız olmayacak. Sirkenin sizi kesinlikle etkileyecek bazı kullanımları şunlardır:

 • Çok amaçlı temizleyici
 • Cam temizleyici
 • Halı temizleyicisi
 • Mobilya cilası
 • Frugal hava spreyi
 • Pastel boya sökücü
 • Pencere panjurlarını temizleyin
 • Bakır ve pirinç leke çıkarıcı

Kokulu Sirke Nasıl Yapılır ? Sirkeye Koku Nasıl Eklenir ?

Sirke kokusunun hayranı değilseniz, en sevdiğiniz kokuyu sirkeye eklemek veya bitmiş temizlik ürünlerinize birkaç damla esans yağı eklemek için yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri uygulamanız yeterlidir.

Sirke ile ev temizliği

Sirke ile ev temizliği

Sirke ile Temizlememeniz Gereken Şeyler

Sirke çoğu yüzey için güvenli olsa da her yüzey için güvenli değildir. Granit, mermer ve kuvars gibi doğal taş tezgahlarda ve zeminlerde sirke kullanmaktan kaçının; taşı oyabilir. Tekrar kapatılması gereken mühürsüz harç veya harç üzerine sirke kullanmaktan da kaçınmalısınız. Mumlu yüzeyler de asla kullanmayın.

Sirkenin ahşap zeminlerde kullanımının güvenli olup olmadığı konusunda görüşler karışık. Denemeye karar verirseniz, sirkeyi eşit miktarda suyla seyreltin ve tüm zemine dokunmadan önce bir test noktası yapın.

Evet sevgili İzmir Temizlik Şirketi takipçileri, bir yazımızın daha sonuna geldik. Bugün size Sirkenin temizlikteki güçlü rolünü ve neler yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Umarım faydalı olur. Bu tip yazıların daha çok gelmesini ve merak ettiğiniz bir konu hakkında sizlere bilgi paylaşmamızı isterseniz lütfen aşağıda yer alan yorum bölümüne yorumlarınızı bırakın.

Temizlikle Kalın…

Uyarı

Tüm temizlik malzemelerini çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Hizmet Verdiğimiz İlçelerden Bazıları

Bostanlı Temizlik Şirketi

Bornova Temizlik Şirketi

Çiğli Temizlik Şirketi

 

Bizi Takip Edin:

Karşıyaka/İzmir 0232 362 18 58

Leave a Reply

Telefon
Konum